Účinky čaju Matcha a výhody jeho pitia

Matcha je vlastne výnimočný typ zeleného čaju prezývaný aj ako zelený zázrak. Štyri týždne pred zberom čalových lístkov sa pole úplne zatieni, rastliny, ktoré sú je v tej chvíli takmer v úplnej tme, kompenzujú nedostatok svetla intenzívnou produkciou chlorofylu. Zakrytím kríkov čajovníka počas určitej časti vegetačného obdobia sa docielia tenšie a chutnejšie lístky s vyšším obsahom chlorofylu. Zachovávajú si aj viac nutričných benefitov.Sušená dužina z čerstvých starostlivo vybraných čajových lístkov sa potom rozomelie na jemný prášok a výsledkom je pozoruhodne zelená farba s báječnou chuťou, výnimočnou arómou a priaznivými účinkami na organizmus. Tradícia pitia čaju matcha je v Japonsku známa už niekoľko storočí. Už teda vieme čo je matcha - zostáva nám ešte popísať prečo sa jeho pitie vypláca a aké sú účinky pitia čaju matcha.

 

Výhody pitia čaju matcha a jeho účinky na organizmus

Ikona čo je Matcha

Matcha neobsahuje žiadne prísady farbivá ani konzervanty, je to 100% organický produkt.

Ikona čo je Matcha

Podporuje činnosť srdca , existujú štúdie, ktoré naznačujú znížené riziko srdcových ochorení spojených s vyššími dávkami zeleného čaju.

Ikona čo je Matcha

Matcha môže podporovať schopnosť organizmu spaľovať tuky až štyrikrát rýchlejšie než za normálneho stavu, a to bez negatívnych vedľajších účinkov, ako je zrýchlený tep srdca a vysoký krvný tlak.

Ikona čo je Matcha

Obsahuje jedinečnú a silnú skupinu antioxidantov známych ako katechíny, ktoré podporujú zrýchlenie metabolizmu a pomáhajú ochraňovať bunky pred oxidačným stresom, taktiež napomáhajú zmierniť zápaly v tele.

Ikona čo je Matcha

Len jedna porcia čaju Matcha má rovnaké nutričné ​​hodnoty ako 10 šálok zeleného čaju.

Ikona čo je Matcha

Napomáha zlepšovať koncentráciu a mozgovú činnosť, chcete si dať pauzu od kávy? Čaj matcha môže byť vhodnou alternatívou pre lepšie nabudenie organizmu.

Ikona čo je Matcha

Matcha môže pomáhať upokojiť myseľ, môže zvyšovať sústredenosť aj pamäť a zlepšovať náladu vďaka tomu, že je bohatá na ojedinelú aminokyselinu L-Theanine. Niet divu, že Budhistickí mnísi pijú Matchu ako pomôcku pri meditácii.

Ikona čo je Matcha

Matcha obahuje katechíny, je potrebné spomenúť napríklad epigalokatechín galát, ten skúmali viaceré štúdie na zvieratách a ľuďoch, a to pre jeho možné protirakovinové účinky. Podľa istých výskumov by mohol pomáhať brániť šíreniu rakoviny v tele.

Ikona čo je Matcha

Matcha je ideálny čaj aj pre diabetikov, pretože podporuje zníženie hladiny cukru v krvi.

Ikona čo je Matcha

Zložky Matche môžu posilňovať imunitný systém. Jedna miska čaju Matcha, poskytuje potrebné množstvo draslíka, vitamínov A & C, železa, proteínov a vápnika.

Ikona čo je Matcha

Štúdie rôznych inštitúcií poukazujú, že väčšina ľudí s pravidelným konzumom zeleného čaju Matcha, môže mať nižšie hladiny zlého cholesterolu a súčasne vyššie hladiny dobrého cholesterolu.

Ikona čo je Matcha

Matcha obsahuje silné detoxikanty kotré napomáhajú pri prirodznom odstraňovaní ťažkých kovov a chemických toxínov z tela.

Ikona čo je Matcha

Vzhľadom k nízkemu spracovaniu lístkov, si zelený čaj matcha udržiava vyšší obsah vlákniny a to 30%, táto vláknina môže dokonca zmierniť nadúvanie, zápchu a hnačku.

Účinky matcha čaju, čo je matcha

Nie je jednoduché v krátkosti odpovedať na otázku, čo je matcha?  Výpočet zelený čaj matcha účinky  na zdravie človeka je veľmi dlhý, no spomenúť môžeme aspoň posilnenie imunity, prísun energie alebo spaľovanie kalórií. Matcha tea účinky na svojom zlepšenom fyzickom a psychickom stave pozorujú milióny užívateľov po celom svete. Matcha účinky na zdravie si môže dnes vyskúšať každý zakúpením jedného z mnohých produktov matcha čaju.  A nemusíte obávať ani matcha čaj nežiadúcich účinkov, pretože organický pestovaný čaj je pri správnom dávkovaní maximálne bezpečný.