DOPLNKY NA PROSTATU

Prostata a jej funkcia

Prostata je žľaza veľkosti vlašského orecha, ktorá je umiestnená na spodnej strane močového mechúra a obklopuje močovú trubicu. Hlavnou funkciou prostaty je tvorba sekrétu pre spermie, ktorý je súčasťou ejakulátu - vytvára prostredie pre najlepšiu pohyblivosť spermií a tým tiež pre oplodnenie vajíčka. Prostata môže vekom meniť svoju veľkosť. U väčšiny mužov starnutím dochádza k jej zväčšovaniu. U mužov vo veku nad 50 rokov je zväčšenie prostaty bežným ochorením.

Príznaky problémov s prostatou

Typické problémy s prostatou sa prejavujú ťažkosťami počas močenia. Nezhubné zväčšenie prostaty utláča časť močovej trubice, čo spôsobuje prekážku v odtoku moču. Dochádza k zoslabeniu prúdu moču, prúd je prerušovaný a je potreba zvýšené úsilie pri močení. Po vymočení sa môže dostaviť pocit nedokonalého vyprázdnenia čo spôsobuje pocit častejšieho nutkania na močenie. A tým všetky problémy ešte len začínajú...

Vyšetrenie prostaty u lekára

Lekára treba vyhľadať v týchto prípadoch:

  • ak potrebujete často močiť alebo je prúd moču slabý
  • ak máte bolesti pri močení
  • ak máte horúčku, prípadne aj bolesti v krížoch a v oblasti brucha
  • ak vám uniká moč, alebo máte v moči krv

U lekára vás čaká vyplnenie dotazníka, z ktorého je možné posúdiť závažnosť vášho ochorenia. Na vyšetrenie prostaty sa používa tzv. vyšetrenie per rektum, teda cez konečník. Ak nález nezodpovedá normálnemu nálezu, použije lekár ďalšie vyšetrenia. Ani jednej z vyšetrovacích metód prostaty sa nemusíte obávať. Vyšetrenie konečníka je síce trochu nepríjemné, ale nie je bolestivé. Cez stenu konečníka je prostata dobre dosiahnuteľná, takže lekár pohmatom zistí stupeň zväčšenia a prípadné nerovnosti na jej povrchu.

Prevencia je najlepšia

Počiatočný problém častejšieho močenia pri ľahšej forme zväčšenia prostaty je ešte zvládnuteľný prírodnými extraktmi, preto s ich užívaním začnite ihneď. Ak sa váš stav mierne zlepší, ste na správnej ceste a v takejto liečbe vytrvajte.

V prípade, že ste počiatočné ťažkosti podcenili a váš stav sa rýchlo zhoršuje, neváhajte s okamžitou návštevou lekára. Ten zaháji už cielenú medikamentóznu liečbu, ktorá vašu situáciu zlepší. Snažte sa predísť progresii ochorenia a venujte sa mu už v počiatkoch jeho vzniku. Včasná pozornosť a starostlivosť sa vám mnohonásobne vyplatí.

Medzi najčastejšie využívané byliny pri problémoch s prostatou sú:

Serenoa Plazivá (Saw Palmetto), Kotvičník Zemný (Tribulus Terrestris),
Ženšen(Panax Ginseng), Maca (Lepidium Meyenii) a veľmi často sa pri problémoch s prostatou zaraďuje do stravy aj Zinok.
 

Serenoa Plazivá - Saw Palmetto

Najviac používanou bylinou v oblasti prostatických ťažkostí je Serenoa Plazivá čiže Saw Palmetto.
Táto bylina zmierňuje urologické ťažkosti, ako sú napríklad časté denné a nočné močenie. Užívanie doplnkov stravy so Saw Palmetto podporuje normálnu funkciu prostaty, taktiež má protizápalové účinky čo je jedna z možných príčin zväčšenej prostaty.

Ženšen (Panax Ginseng)

Účinky Ženšena už pozná väčšina ľudí. Okrem toho, že dodáva telu energiu, stimuluje pečeň, pozitívne vplýva na žalúdočné vredy, zlepšuje činnosť mozgu, podporuje sústredenie, tak málokto vie, že pozitívne pôsobí aj na sústavu žliaz s vnútornou sekréciou, čiže na prostatu. Taktiež chráni organizmus pred radiáciou a rakovinou prostaty. 

Kotvičník Zemný (Tribulus Terrestris)

Priaznivo pôsobí na celý organizmus, ale mimoriadne obľúbený je najmä pri problémoch s prostatou, kedy sa používa ako doplnková podpora pri zväčšenej prostate. Slúži na podporu zdravia močového systému, podporu zdravia pri zväčšenej prostate, pri tráviacich a vylučovacích problémoch a v neposlednom rade na zvýšenie sexuálneho libida a potencie

Maca- Lepidium Meyenii

Zistilo sa, že Maca mužskej prostate prospieva. Podľa výskumov vykonávaných na potkanoch, maca čiastočne zmenšila zväčšenú prostatu. Maca sa hojne užíva pri prevencii rakoviny prostaty. Je dobre známa svojou schopnosťou vyrovnať hladiny hormónov v tele. A keďže rakovina prostaty je jedným z typov rakoviny súvisiacej s hormónmi, je maca veľkým pomocníkom pri vytváraní prostredia, ktoré rakovine nesvedčí. Maca má taktiež pozitívny vplyv na tvorbu a kvalitu spermií, pomáha pri impotencii, zvyšuje libido a vitalitu.

 Zinok

Prostatu udržiava v kondícii Zinok. Bráni jej rastu, ale pomôže aj v prípade, ak už pociťujete mierne problémy. Skúste pár týždňov užívať denne päť až desať miligramov. V prípade, že tabletky odmietate, obohaťte si stravu vnútornosťami, hubami, vajíčkami, celozrnným pečivom, tekvicovými jadierkami a horčicou, ktoré zinok obsahujú vo väčšom množstve.
 

 Ťažkosti s prostatou sa objavia vekom u niekoho skôr, u iného neskôr, ale zvyčajne sú vyprovokované dlhým vysedávaním, prechladnutím, konzumáciou alkoholu, tuhou stolicou (zápchou) a podobne. Ako podporná liečba by Vám s týmto problémom mohli pomôcť TotalVital Max Potencia-Prostata-Libido alebo Yellow Revital MAX.Obsahujú vyvážené a jedinečné kombinácie účinných látok, ktorých užívanie môže pôsobiť preventívne proti vzniku rakoviny prostaty, zmierňovať problémy s močovým ústrojenstvom a pozitívne pôsobíť na zlepšenie potencie, erekcie a libida. Samozrejme sa treba vždy poradiť so svojim lekárom.

Total Vital Max Prostata-Potencia-Libido