Dá sa Matcha vylepšiť ?

  K dokonalej rannej rutine patrí v mnohých kútoch sveta šálka čerstvého nápoja Matcha. Má jemnú plnú chuť a predsa...existuje veľa spôsobov, ako si ju ešte viac vychutnať.
    Podelíme sa s vami o niekoľko spôsobov, ako spestríte váš nápoj a vyladíte jeho chuť pomocou surovín, ktoré určite nájdete vo vašej špajze.
 

Pár tipov na vylepšenie čaju Matcha:
 

  1. Kurkuma a zázvor : Pridaním ¼ lyžičky kurkuma a ¼ lyžičky zázvoru nielen rozjasníte zelenú farbu Matchy ale získate nápoj, ktorý vás ešte viac zahreje zvnútra. Ich protizápalové zložky ešte viac urobia z nápoja úžasný životobudič. Môžete ho osladiť troškou medu.
  2. Kakao :  Pridaním ½ lyžice kakaa do vášho Latte získate energiu naviac...Veď čokoláda znamená energia..a tá chuť...Okrem toho dodá kakao antioxidatnty a mineráli. V kombinácii s Matcha sa pokúsite odbúrať stres. Extra kofeín naviac je bonus s ktorým treba počítať. Ak ste nikdy nezmiešali čokoládu a Matchu, určite to vyskúšajte.
  3. Vanilka : Či už použijete kvalitný vanilkový extrakt, čerstvú vanilku alebo prášok z vanilkových strukov, zamilujete si spolu s chuťou a pre zdravotné benefity, ktoré prináša do vašej šálky. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu a má upokojujúce účinky. Pravá vanilka má vysoký obsah antioxidantov a má taktiež čiastočné protizápalové a antibakteriálne vplyvy. Už ¼ lyžičky vanilky do vášho Matcha Latte úžasne prevonia váš deň.
  4. Levandula : Levanduľový esenciálny olej je veľmi dobre známy pre upokojujúce a relaxačné účinky, ktoré jeho esencia ponúka. Je často používaná pretože pomáha znižovať úzkosť. Vôňa vetvičky levandule v šálke vášho latte pôsobí upokojujúco a povzbudzujúco.

 Je len na vás, či máte chuť experimentovať. Skúste svoj recept na prípravu chutného nápoja. Čo tak vyskúšať škoricu? Alebo najemno nastrúhaný muškátový orech ? Určite sa o svoje skúsenosti podeľte.

Ak ste čaj Matcha doteraz neochutnali, prečítajte si aj náš článok Čo je Matcha, kde popisujeme odkiaľ Matcha pochádza, aké zdravotné účinky má na organizmus, ako ho skladovať a ďalšie užitočné informácie o ňom.

Zobraziť v blogu