MATCHA ROLKA S ČEREŠŇAMI

VYNIKAJÚCA MATCHA ROLKA S OVOCÍM

Skvelý recept Matcha, ktorý si môžete ľubovoľne obmieňať, pretože recept by sa mohol volať aj „Matcha roládka s jahodami“ alebo „Matcha roládka s malinami“. V zásade môžete použiť akékoľvek ovocie podľa vlastného výberu alebo podľa sezóny. Čerešne sme sa rozhodli spracovať s deci práškového cukru. S navrhovaným množstvom 600 ml krému vytvoríte dostatočný „základ“ na ozdobenie niekoľkých čerešní alebo iného ovocia na Matcha rolke.

INGREDIENCIE PRE VAŠU MATCHA ROLKU S ČEREŠŇAMI

Na sušienkové cesto potrebujete nasledovné:

  • Vajcia 5
  • 150 g cukru
  • 1 P. vanilkový cukor
  • 70 g múky
  • 1 lyžička prášku matcha (Odporúčanie: Matcha Zen)

Na maľovanie a zdobenie odporúčame:

  • 600 ml krému
  • 2 až 3 balíčky krémového stabilizátora
  • 2 ks vanilkového cukru a prípadne ešte trochu cukru na dochutenie
  • Cca 200 g čerešní
  • Na posypanie strúhaná čokoláda

PRÍPRAVA VAŠEJ MATCHA ROLKY S ČEREŠŇAMI

Na matcha roládu by ste mali najskôr v miske vyšľahať vajcia s cukrom a vanilkovým cukrom do peny. Potom vmiešame múku a matcha prášok do sladkej vaječnej peny. Pri pridávaní matchy vyskúšajte, akú výraznú chcete mať farbu a chuť.

Tip: Tu odporúčame pridávať prášok Matcha po troškách, pretože prášok Matcha má nielen veľmi intenzívnu farbu, ale v závislosti od množstva môže byť aj intenzívna chuťovo.

Potom môžete plech vystlať papierom na pečenie, položiť naň cesto a uhladiť. Pečieme v predhriatej rúre 15 až 20 minút. Keď je piškótový základ hotový, vyberieme ho z rúry a vyklopíme na kuchynskú utierku. Aby sa všetko dobre stiahlo, papier na pečenie potrieme studenou vodou a opatrne odlepíme.

Plát cesta zvinieme pomocou kuchynskej utierky a necháme vychladnúť. Medzitým si pripravíme krém tak, že vyšľaháme smotanu so stužovačom smotany a osladíme vanilkovým cukrom a prípadne trochou cukru. Základ zrolujeme a potrieme asi dvoma tretinami krému.

Potom čerešne odkôstkujeme, prekrojíme na polovice a natrieme na krém. Potom to celé vytvarujte späť do rolády a položte na tortový plech. Keďže krému máte dosť, roládu potrite a zvyšok použite na ozdobenie pomocou zdobiaceho vrecúška. Potom môžete zvyšné čerešne a strúhanú čokoládu rozložiť na rolku, ako chcete. Uchovávajte na chladnom mieste až do zjedenia.

Tip: Dobrá rada pre začiatočníkov, ktorí ešte nerobili švajčiarsku rolku: Po rozpolení čerešní na plnku ich trochu opražte a nechajte vychladnúť, aby boli mäkšie a ľahšie sa zrolovali. To isté môžete urobiť aj s iným ovocím, alebo len nakrájať na menšie kúsky. Plody potom môžu zostať čerstvé a celé na ozdobu.

Tím TotalVital.sk vám praje veľa zábavy a predovšetkým dobrú chuť!

Zobraziť v blogu