MATCHA ŠIŠKY

Recept na Matcha šišky

Ingrediencie na cesto približne 10 až 12 koblih matcha:

  • Vajcia 3

  • 150 g cukru

  • 125 g masla

  • 250 g múky

  • 1 lyžička prášku na pečenie

  • 40 ml mlieka

  • 1 štipka soli
  • 1 čajová lyžička Matcha X na pečenie

  • Šťava z jedného citróna

Poleva Matcha

Príprava Matcha šišiek

Než začnete piecť matchu, prezrite si svoje zásoby a pripravte všetko, čo je vhodné na zdobenie šišiek. Po každom vianočnom alebo veľkonočnom pečení zostávajú zvyšky, ktoré sú príliš dobré na to, aby ste ich vyhodili. Naše šišky majú byť zdobené a zvyšky kokosových vločiek, nasekané mandle, farebný cukor alebo čokoládové posýpky, kryštálový cukor a čokoľvek iné, čo uznáte za vhodné, sú na to ideálne. A ak majú deti dovolené piecť a zdobiť, radosť by mala byť ešte väčšia.

Príprava cesta

Vajcia, cukor a roztopené maslo zašľahajte do peny. Zamiešajte a vmiešajte múku, prášok do pečiva, prášok Matcha X a soľ, prilievajte mlieko, kým nie je cesto pekné a hladké. Dochutíme šťavou z citróna a vyskúšame, aké má byť cesto „citrónové“.

Predhrejte rúru na 160 stupňov. Cesto rozdeľte do foriem, dávajte pozor, aby ste ho príliš nevyplnili, aby to celé počas pečenia nepretieklo. Doba pečenia cca 20 minút, po uplynutí doby pečenia vyskúšajte drevenou tyčinkou, či sú šišky úplne upečené. Nechajte trochu vychladnúť na pekaáči asi cca 5 minút a potom nechajte vychladnúť na mriežke.

Recept na glazúru

Bielu čokoládu rozpustíme počas pečenia a chladenia. Najlepšie to urobíte vo vodnom kúpeli (miska alebo podobne v širokom hrnci s horúcou vodou). Keď je čokoláda rozpustená, ale nie príliš horúca, vmiešajte krém a potom zafarbite matchou na pečenie. Skúste znova, aká intenzívna by mala byť chuť a farba.

Teraz nastáva ten najkrajší pracovný krok: Vychladnuté šišky ponorte do polevy, odložte ich a ozdobte. Táto glazúra nebude taká pevná, ale výhodou je, že sa tu dekorácia dobre drží. Šišky matcha sú pripravené. Ako vidíte, pečenie matcha nie vôbec ťažké!

Ak si Matchu chcete vychutnať aj v inak ako v šiškách či koblihách, navštívte náš e-shop s produktmi Matcha. Pokiaľ s čajom Matcha ešte len začínate, odporúčame prečítať si článok Čo je Matcha a prečo by ste ho mali piť pravidelne?

Tím TotalVital.sk vám praje veľa zábavy a predovšetkým dobrú chuť! 

Zobraziť v blogu