MISA MATCHA

Recept na misu Matcha s množstvom ovocia

Nakúpili ste znova príliš veľa ovocia a premýšľali ste, čo s tým môžete urobiť? S týmto receptom na misku na matcha môžete použiť zrelé ovocie ako dezert a čerstvé kúsky zároveň použiť ako dekoráciu. Pri výbere ovocia, prášku matcha a sladidiel postupujte podľa odporúčania, že „vyskúšať je lepšie ako študovať“. Ak ste zmiešali všetky komponenty podľa svojich predstáv, dezert je rovnako dobrý ako hotový!

Ingrediencie pre vašu misku matcha s množstvom ovocia:

  • 500 g prírodného jogurtu
  • 500 g nízkotučného tvarohu
  • 500 g ovocia (vrátane zvyškov)
  • 2 balenia krémového prášku (napr. Marhuľa aranca alebo mučenka)
  • 200 ml multivitamínovej šťavy alebo inej šťavy, ktorá zodpovedá ovociu
  • 80 g cukru, sladidla alebo brezového cukru
  • 2 čajové lyžičky prášku matcha (odporúčame Matcha Zen)
  • Ovocie, mäta, citrónový balzam, sušený kokos, mandle alebo orechy na ozdobu

Príprava vašej lahodnej misky Matcha:

Veľmi zrelé ovocie podľa vášho výberu nakrájajte na malé kocky a pridajte tvaroh. Pri výbere ovocia dbajte na to, aby ananás a kivi neboli v hmote povolené, pretože pri sekaní zhorknú.

Prírodný jogurt spolu s krémovým práškom, matchou a džúsom vložíme do vysokej nádoby a miešame mixérom podľa návodu. Keď je všetko zmiešané, šľaháme na najvyššom stupni asi 3 minúty. Túto zmes pridajte do zmesi kvarku a ovocia. Všetko spolu zmiešame a podľa chuti ovocia to celé trochu osladíme.

Tento lahodný dezert matcha už môžete odložiť do malých misiek alebo do misky. Ozdobte ich ovocím, kokosom, mandľami alebo orechmi a niektorými zeleninami, napríklad mätou alebo citrónovým balzamom, a nechajte ich chladiť najmenej tri hodiny (najlepšie v mrazničke). 

Recept Matcha Miska môžete ľahko premeniť na koláč tak, že rozdelíte tortový základ, časť vložíte do zodpovedajúcej formy na jar a na vrch rozotriete polovicu zmesi ovocia a tvarohov. Druhá časť prichádza na vrch a je pokrytá zvyškom hmoty. Ako už bolo popísané vyššie, môžete ozdobiť ovocím podľa vášho výberu, rovnako ako ho máte doma. Samozrejme, aj studené miesta. 

Týmto čerstvým koláčom svojich hostí určite prekvapíte! Celé to podávajte buď ako dezert v kúskoch koláča, alebo ako pochúťku poobede.

Pokiaľ s matchou ešte len začínate, odporúčame vám prečítať si náš článok Čo je matcha a prečo by ste ho mali piť pravidelne. Ak už ste s matchou oboznámení, kvalitné výrobky z matche si môžete nakúpiť aj na našom e-shope.

Tím TotalVital.sk vám praje veľa zábavy a predovšetkým dobrú chuť!

Zobraziť v blogu