PALACINKY MATCHA

SKVELÝ RECEPT NA VYNIKAJÚCE PALACINKY MATCHA

Ak sa teraz pozriete na fotografiu s receptom na palacinky Matcha a ste zdraviu prospešný človek, určite si spočiatku pomyslíte „to nie je možné!“. Príliš tučné, príliš sladké, príliš dobré! Ale každú chvíľu každý potrebuje malý hriech. A ako „hriešne“ implementujete tento recept Matcha, je stále na vás.

Na cesto je poskytnuté iba vrecúško s vanilkovým cukrom, žiaden ďalší cukor. Za to môžete sami sa rozhodnite, ktoré ingrediencie dodáte ako polevy. K tomu sa hodí cukor a škorica, trstinový cukor, ale tiež ako klasický variant javorového sirupu, vlastnoručne vyrobené džemy alebo želé alebo dokonca čokoládový krém.

Podľa sezóny si tu môžete pripraviť ovocie ako čučoriedky, rovnako ľahko kúsky jahôd alebo iné ovocie, ktoré máte doma. Ak to chcete všetko dochutiť, dajte tesne pred podávaním kopček zmrzliny.

INGREDIENCIE PRE VÁŠ VYNIKAJÚCI RECEPT NA PALACINKY MATCHA:

Ingrediencie na asi štyri palacinky matcha:

  • 200 g múky
  • 1 lyžička prášku na pečenie
  • Asi 1 polievková lyžica Matcha Zen na pečenie
  • 1 sáčok vanilkového cukru
  • 1 veľké vajce
  • 1 štipka soli
  • trošku mlieka
  • Maslo alebo podobné na pečenie

PRÍPRAVA PALACINKY MATCHA:

Oddeľte bielok od žĺtka a vložte do vyššej nádoby. Žĺtky vymiešame metličkou alebo mixérom s cukrom, soľou, múkou, práškom do pečiva a práškom matcha.

Zalejte malým množstvom mlieka, až kým nezískate lahodnú krémovú zmes. Možno najskôr pridajte trochu menej prášku matcha a vyskúšajte, aká intenzívna by mala byť chuť a farba.

Potom vyšľahajte bielok, kým nie je pevný, a opatrne ho preložte do zmesi.

Maslo dáme na panvicu a pečieme palacinky matcha (veľkosť asi 8 cm) z oboch strán dozlatista. Uistite sa, že tuk nie je príliš horúci, aby palacinky nestmavli príliš rýchlo.

Po dokončení sú navrstvené na seba s ingredienciami, ktoré ste vybrali.

TIP NA RECEPT NA PALACINKY MATCHA:

Zbožňujeme aj palacinky matcha s nadrobno nakrájanými kúskami jabĺk. Ak to chcete vyskúšať, vmiešajte do cesta malé kúsky jablka zo sladkého jablka.

Okrem palaciniek môžete vyskúšať aj ďalšie recepty, ako napríklad matcha šišky, misa matcha, či švajčiarska rolka s matcha.

Tím TotalVital.sk vám praje veľa zábavy a predovšetkým dobrú chuť!

Zobraziť v blogu