Pár rád na jarný detox organizmu

Košík s rôznorodým ovocím pomáhajúci detoxikácii

    Jar je ideálnym obdobím na detox organizmu. Akonáhle sa oteplí, naše telo je pripravené zbaviť sa toxínov a nadbytočných kilogramov, ktoré nás „zahrievali“ celú zimu. Pripraviť organizmus na leto detoxikáciou, nemusí byť až také zložité, ako sa zdá na prvý pohľad.
 

Pite teplú citrónovú vodu a detoxikujte telo rýchlejšie

 

Áno, skúste nie len na jar začať svoj deň pohárom teplej vody s polovicou citróna. Prečistíte si tráviaci trakt, naštartujete trávenie a metabolizmus. Ak sa pýtate prečo, vedzte, že detox tela začína v hrubom čreve. Dobré trávenie je základ na odvádzanie škodlivín von. Konzumujte veľa vlákniny, napomáha to pravidelnému vylučovaniu a tým sa pomáha zabraňovať hromadeniu toxínov.
Pite bylinkové čaje počas dňa. Škorica, zázvor, fenikel, mäta či zelený čaj sú ideálna voľba pre vás. Vyhýbajte sa pitiu sladených vôd. Siahnite radšej po pohári čistej odstátej vody, alebo si namiešajte studený zelený čaj Matcha.
 

Starajte sa o svoju pokožku, odmení sa vám

Pokožka je najväčší orgán vášho tela. Je súčasťou vylučovacích procesov tak ako pečeň, obličky a hrubé črevo. Takzvané suché kefovanie pokožky jemnou kefkou udržiava póry čisté a pokožku vláčnu a aktívnu. Zdravé póry zabezpečia bezproblémový detox organizmu telesným potom. Nezabúdajte nahradiť vypotené tekutiny. Doprajte svojmu telu hýčkanie teplými olejmi pri masáži. Všetko smeruje k jednému cieľu: stimulácia pokožky, uvoľnenie svalov a tým naštartovanie procesov vedúcich k začatiu odbúravania toxínov. Skúste do stravy zaradiť aj prírodné produkty vhodné na detoxikáciu, ktoré ešte znásobia všetky pozitívne procesy potrebné na detox tela.
 

Sauna vyplaví jedy z tela a napomáha tak detoxikácii

Na zvýšenie jarného detoxikačného účinku navštívte suchú alebo parnú saunu. Pravidelné saunovanie zlepšuje prekrvenie, organizmu, pomôže lepšie zvládať výkyvy teploty a navodzuje pocit pohody. Doprajte si ju po každom tréningu. Ale pozor, pri saunovaní postupujte opatrne ak máte kardiovaskulárne problémy  poraďte sa so svojim lekárom. Ak nemáte možnosť využiť saunu, doprajte si každý večer horúci kúpeľ. Behajte, cvičte jogu, tancujte...robte všetko, čo rozbúcha vaše srdce.
 

Hýbte sa, naštartujete jarný detox

Áno pohyb, tým nikdy nič nepokazíte. Každý nech si nájde to čo mu vyhovuje. Beháte? Skvelé. Nemôžete? Tak sa prechádzajte. Vezmite paličky a choďte. Najlepšie do prírody, do lesa, k vode...hlavne choďte. Aj každý deň.  Buďte ale k sebe pozorný. Počúvajte svoje telo, povie vám čo potrebuje. Oddych? Doprajte mu ho...Čokoládovú tortu? Tu ho poslúchnuť nemusíte. Dajte si radšej palacinky s Matcha.
 

Čo najviac dýchajte čerstvý vzduch

Naučte sa správne dýchať. V dnešnej dobe je tendencia mať zrýchlený dych, keď pľúca nevyužijú svoj potenciál. Ak chcete svoj organizmus správne detoxikovať od škodlivín, dýchajte zhlboka a pomaly. Doprajte im čerstvý vzduch. Vydychujte dvakrát dlhšie ako sa nadychujete. Táto skvelá technika rozhýbe vaše pľúca. Choďte do prírody a tam si užite dýchanie čerstvého vzduchu naplno. Skúste to aj po daždi. Zamilujete si to.
 

Strava je základ úspešnej očisty tela

Vsaďte na kvalitu a čerstvosť. Čerstvá zelenina a ovocie urobia zázraky. Ťažké jedlá už nechajte v chladničke na ďalšiu zimu. Jedzte menej, ale častejšie. Pite ovocné šťavy alebo čistú vodu. Skúste energy drink z Matcha Verte, nesklame Vás a jeho účinky pocítite onedlho. Zaraďte do stravy kvalitné doplnky, ktoré dopomôžu vášmu organizmu prekonať jarnú únavu. 
 
 Nemusíte skúsiť všetky spôsoby naraz, začnite jednou aktivitou týždenne. Ak po čase zistíte, že si vaše telo pýta viac, tak ho počúvajte. Určite sa dočkáte dňa, kedy sa budete tešiť, ako si pôjdete zašportovať. Toxíny vo vašom tele nespia, ale sústavne škodia. Tak nezaspite aj vy a začnite detoxikovať, nikdy nie je neskoro.
 

Zobraziť v blogu