Aký čaj Matcha je vhodný pre vás?

Rôzne drinky z čaju matcha

  Zvláštna otázka, na ktorú by sa dalo odpovedať jednoducho, predsa každý! Áno, vždy ide o produkt tej istej rastliny, ktorej zdravotné benefity sú známe mnoho storočí. Diabetik, kardiak či človek v nie najlepšom duševnom rozpoložení nájde v čaji Matcha tú pravú kombináciu zložiek vhodných na jeho diagnózu. Odlišuje sa len spôsobom prípravy či konzumácie a práve tento rozdiel môže napovedať ktorý čaj Match je pre vás vhodný.
 

Šport a Matcha? Samozrejme   

 
  Behali ste už s horúcim čajom? Ak áno, tak snáď v zime. Ale určite si so sebou beriete vodu. Či už na turistiku, beh alebo naháňanie kilometrov na bicykli. Tak skúste využiť benefity ktoré ponúka čaj Matcha a pripravte si z neho osviežujúci zdravý nápoj. Najjednoduchšie je použiť shaker, rozmixovať lyžičku prášku Matcha v 2,5 dl studenej vody, doliať ľubovoľným džúsom či citrusovou šťavou. Vaše telo to isto ocení. Dokonca môžete skúsiť aj Matcha energentický nápoj.  Nie je energeťák ako energeťák.
 

Radi varíte? Prášok Matcha a dobroty v kuchyni

 
  Čaj Matcha v kulinárskej kvalite. To je presne to, čo potrebujete na vaše kúzla v kuchyni. Vašej fantázii sa medze nekladú. Existuje množstvo receptov s použitím čaju Matcha. Skúste aj tie svoje. Varenie, pečenie, alebo na studeno. Výborné cukrárenské výrobky dostanú novú, dosiaľ nepoznanú chuť. Tu všade môžete použiť prášok Matcha. Miešané studené nápoje alebo ovocné šľahačkové poháre potešia vašich hostí na oslave. Keď im pripravíte teplé latte s Matcha budete hviezda. A mimochodom, vyskúšali ste už zmrzlinu s Matcha? Viacere recepty s využitím čaju matcha nájdete aj na našom blogu, prípadne si vyberte z nasledovných:

Ste pretekár s časom? Čítajte pozorne!

 
    Poznáte to: nič nestíhate, chvíľku ste tu, potom zase tam. Šéf v práci je nekompromisný, prestávka krátka. Absolvovať čajový rituál je nemožné, ale pozor, existuje riešenie. Matcha TO GO – praktické balenie japonského čaju vhodné do práce, alebo na cesty. Riešenie môžu byť aj Matcha kapsule Nespresso®. Vy si vychutnáte tú najvyššiu kvalitu a váš šéf bude na vás krátky.
 

To najlepšie na koniec – čajový rituál

 
     Čaj Matcha použitý na slávnostné pitie je prášok najvyššej kvality vyrobený z najmladších čajových lístkov. Z listov sú odstránené všetky stonky a žilky aby sa získala hladká a jemná textúra. Ak si chcete užiť nápoj najvyššej kvality, kúpte si produkt v tejto triede. Hodí sa hlavne na nápoj vyšľahaný bambusovou metličkoušpeciálnej miske a v teplej vode. Je veľmi jemná a prirodzene sladká. Najlepšie je ju podávať bez akýchkoľvek prímesí. Skúste si nájsť trošku času a pripravte si tento nápoj.
 
  Myslite na to, že sústavný zhon a stres nikomu neprospieva.  Prestávka na kvalitný čaj Matcha vám môže len prospieť.
 
 

Zobraziť v blogu